Historia niezwykłych kryształków …

Kolczyki Swarovski migdał Crystal CAL srebrne

Marilyn Monroe zwykła śpiewać, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty. My łamiemy ten stereotyp. Wiele kobiet uważa, że tym przyjacielem są kryształy, a dokładniej kryształy Swarovskiego.

Nazwa Swarovski wywodzi się od nazwiska jednego z założycieli firmy – Daniela Swarovskiego (1862 – 1956) – z pochodzenia Czech, mieszkający i działający w Austrii. Szlifowania szkła nauczył się pracując jako czeladnik w małej fabryce swego ojca. W 1892 roku, doszedłszy do wniosku, że ręczne cięcie kryształów pochłania zbyt wiele czasu, opatentował maszynę, która cięła kryształ szybko i z wyjątkową precyzją. Wkrótce po tym, w 1895 roku założył firmę, która do dziś rozpoznawalna jest na całym świecie. Od 1988 roku aż do dnia dzisiejszego logiem Swarovski jest łabędź – jest on symbolem najwyższej jakości kryształów.

Firma systematycznie wprowadza nowe produkty.
Niektóre kryształy pokrywane są specjalnymi powłokami. Zdecydowanie najpopularniejsza to stworzona w 1955 roku we współpracy z Christianem Diorem – Aurora Borealis (AB), która nadaje efekt “tęczowego” odbicia światła.
W latach 70-tych firma udostępniła technologię hot – fix, dzięki której możliwe jest naprasowywanie kryształków na różne materiały.
W 2004 roku Swarovski przedstawił cięcie kryształu zwane Xilion.

Świat kryształków marki Swarovski jest nieskończony, składa się z kryształowych koralików, okrągłych kamieni, elementów do naklejania, wisiorków, pereł, diamencików do tatuaży i ubrań, aplikacji oraz różnego rodzaju akcesorii.
Każdy kto wykorzystuje kryształki w swoich pracach jubilerskich docenia grę świateł powstającą nawet przy najmniejszym ruchu. Także w dotyku wyczuwa się efekt lekkości, a gotowa biżuteria wzbudza podziw nawet najbardziej wymagających obserwatorów.

Kryształ kojarzy się z bogactwem, czystością, a także z tajemnicą. W baśniach starochińskich jest symbolem szczęścia i mądrości.

Dzisiaj firma Swarovski jest znana na całym świecie. Jej kryształki są materiałem chętnie używanym przez osoby własnoręcznie wykonujące biżuterię. Posiadając minimalny zmysł artystyczny można sobie stworzyć oryginalną i wyjątkową ozdobę.

Firma Artemiro w swoich pracach używa tylko oryginalne kryształy marki Swarovski o niezrównanym blasku i perfekcyjnym szlifie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *