Jak czyścić srebro?

Wyroby jubilerskie, przedmioty, które są rodzinnymi pamiątkami, wszelkie ozdoby, czy naczynia, często wykonane są ze srebra. Prezentują się pięknie oraz cieszą nasze oczy. Niestety, z czasem czernieją i tracą swój blask. Trzeba im wtedy poświęcić nieco uwagi i zadbać o to, by odzyskały swój urok. Zastanawiacie się jak czyścić srebro w domu? Poniżej znajdziecie kilka skutecznych sposobów.

Jak czyścić srebro sodą oczyszczoną i octem?

Bardzo znaną metodą jest czyszczenie srebra przy pomocy roztworu sporządzonego z litra wody łyżki sody oraz łyżki octu. Wystarczy w tej miksturze zanurzyć przedmiot na ok. 15 min., a następnie opłukać go wodą. Efekt potrafi zachwycić. Trudno uwierzyć, że można go uzyskać korzystając z tego co zwykle mamy w swojej kuchni.

Jak czyścić srebro solą?

Chyba każda miłośniczka jubilerskich arcydzieł zastanawia się, jak czyścić kolczyki srebrne. Spieszymy z radą. Produktem, który przeważnie posiadamy w domu i możemy wykorzystać jego właściwości jest sól. Oto kolejny przepis na „odnowienie” srebra – spód i boki szklanego naczynia wykładamy folią aluminiową, następnie wlewamy litr ciepłej wody i wsypujemy 5 łyżek soli, wkładamy biżuterię i w zależności od tego w jakim jest stanie zostawiamy w przygotowanym roztworze na kilkanaście minut lub nawet kilka godzin.

Jak czyścić srebro coca-colą?

Jeden z ulubionych napojów może nie tylko ugasić nasze pragnienie, ale też pomóc rzeczom ze srebra olśnić na nowo. Coca-cola posiada właściwości czyszczące, dlatego warto z niej skorzystać. W celu wyczyszczenia przedmiotu, należy go umieścić w naczyniu wypełnionym napojem. Już po kilku minutach powinniśmy zobaczyć różnicę w wyglądzie srebrnego cuda.

Jak czyścić srebro pastą do zębów?

Każdy, kto szukał informacji na temat tego, jak czyścić srebro domowym sposobem, z pewnością trafił na radę, która głosi, że doskonałym rozwiązaniem jest pasta do zębów. Wystarczy nałożyć ją na miękką szczoteczkę, starannie szorować przedmiot do uzyskania oczekiwanego efektu i opłukać go pod wodą. Proste, prawda?

Sposobów na to, by przywrócić piękno swoim srebrnym skarbom jest wiele i na pewno jeszcze usłyszymy o coraz to nowych pomysłach. Przedstawione wyżej metody są bezpieczne, śmiało można dzięki nim czyścić srebro z cyrkoniami, czy bursztynem, bez obawy, że uszkodzimy te kamienie. Warto też na co dzień dbać o ulubione błyskotki i odpowiednio je przechowywać, np. w szkatułkach. Wtedy uchronimy je przed działaniem wilgoci, powietrza i promieni słonecznych.

Napisz pierwszą opinię o “Jak czyścić srebro?”